דיני עבודה

עו"ד דריה כנף עוסקת בדיני עבודה, ומייצגת עובדים ומעסיקים.

עובדים:

לא כולם יודעים שהחקיקה בתחום דיני העבודה, היא מהמורכבות במדינתנו:

מדובר למעשה בשתי וערב של חוקי יסוד וחוקים "רגילים", תקנות, צווי הרחבה, הסכמים קיבוציים, הסכמים אישיים ופסיקות מנחות של בתי הדין.

כך נוצר מצב שמי שאינו בקי בתחום, מתקשה מאד להתמצא בשלל ההוראות ולהבין מה בדיוק מגיע לו, מתי ואיך… הדבר נכון עוד יותר שעה שמדובר בעובד, שאינו מיוצג ושאינו יכול לממן לעצמו ייצוג משפטי על כל צעד ושעל.

זו הסיבה שעו"ד כנף שמה לה מטרה: להנגיש את שלל החוקים והתקנות המורכבים והמסועפים לציבור הרחב. כדי שכל אחד יידע מה מגיע לו!

עו"ד כנף מנסה לסייע לעובדים רבים ככל הניתן למצות את זכויותיהם, ולשם כך היא מקפידה ליידע את קוראיה במגוון הזכויות המגיעות להם כעובדים, הן במסגרת הכתיבה באתר זה, הן בטורים שבועיים שהיא כותבת עבור ערוץ הכלכלה של אתר YNET והן במסגרת ספרה "המדריך המשפטי שכל אחד צריך בבית", שיצא לאור בהוצאת "ידיעות ספרים".

בנוסף מקיימת עו"ד כנף פגישות ייעוץ אישיות עם עובדים שמעוניינים לקבל תשובות לשאלות מטרידות בתחום יחסי העבודה, או לחילופין לבחון: האם זכויותיהם כעובדים הופרו?

בנוסף עו"ד כנף מלווה עובדים בתביעות בדיני עבודה כנגד מעסיקים מפרי חוק.

מעסיקים:

עו"ד כנף מאמינה בזכותו של המעסיק לדעת, על מנת שיוכל לקיים את המוטל עליו.
כי בסופו של יום, גם מעסיק טוב לב ונדיב, עלול למצוא עצמו מפר זכויות עובדים שונות, רק בשל חוסר ידיעה!
כשיעמוד בפני בית הדין, טענתו כי "לא ידע" לא תסייע לו, ובית הדין לא ייתן משקל לעובדה שאותו מעסיק "לא ידע" שאסור לפטר עובד בלי שימוע מסודר, או "לא ידע" שחייבים לתת לעובד העובד במשך כל השבוע, מנוחת פיצוי.
לשם כך מעבירה עו"ד כנף הדרכות בשם: "ידע הוא כח", במהלכן נחשפים המעסיקים לשורה של חובות, מוכרות יותר ופחות, המוטלות עליהם מכוח הדין. בנוסף מקבלים המעסיקים "טיפים מהשטח" לניהול יחסי העבודה באופן הנכון ביותר, לשמירה על זכויות העובדים ולטיפול מיטבי במצבי קונפליקט.
בנוסף עושה עו"ד כנף שימוש בידע ובניסיון שצברה בתחום דיני העבודה, ומסייעת למעסיקים שנקלעו לסכסוך וזקוקים לייצוג משפטי בדיני עבודה.