תביעות קטנות נגד חברות סלולר

כמה מכם בודקים את החשבונית החודשית של הנייד? בדיקה אמיתית לפרטי פרטים (לא רק סכום סופי)? מסתבר שיש כאלו שבודקים, מוצאים טעויות, שולחים לחברה דרישות והתראות וגם לא מתעצלים להגיע לבית המשפט. התוצאות לפניכם:

 • ביום 09.08.09 דחה ביהמ"ש לתביעות קטנות תביעה שהוגשה נגד חברת סלולר גדולה. התובע טען כי החברה גבתה ממנו כספים בניגוד להסכם התקשרות ביניהם (למשל – לא זיכתה אותו בזיכויים שהובטחו לו בע"פ), וביקש לבטלו ואף לקבל פיצוי של 2,000 ₪.

נקבע כי החברה פעלה כדין, וגבתה ממנו תשלומים לפי הוראות ההסכם. נקבע כי קבלת הזיכויים, למשל, הייתה כפופה לצריכת זמן אוויר חודשית, ומשהפסיק התובע להשתמש במכשיר, הביא על עצמו את אי קבלת הזיכויים.

כן נקבע כי מאחר והתובע לא בדק בעצמו שהאמור בהסכם תואם את כל הדברים שהוסברו לו בעל פה – אין לו להלין אלא על עצמו…

מסקנה:

על הצרכן לבדוק היטב את האמור בהסכם לפני שחותם עליו, כולל אותיות קטנות, ולוודא שההטבות שהובטחו לו נכנסו פנימה.

 

 • לעומת זאת, ביום 05.08.09 קיבל ביהמ"ש לתביעות קטנות תביעה כספית של שלוש משפחות נגד חברת סלולר גדולה אחרת. בית המשפט חייב את החברה, שלא הצליחה לסתור את טענות התובעים בדבר חיוב יתר והפרות הסכם, להשיב לתובעים סכומים, לבטל חשבוניות שגויות, ואף לפצות כל משפחה בגין הוצאותיה והטרטור שחוותה.

מסקנה:

כשאתה צודק – אתה צודק. ובשביל להיות צודק, ולזכות, עליך "לשחות בחומר": לקרוא את ההסכם, לשמור כל נייר שהנציג נתן לך ו/או חתם עליו, לבדוק כל חשבונית בשבע עיניים. זו הדרך היחידה להצליח. 

 

אז כשהנציג יושב אצלכם, אל תחששו לנדנד: זו זכותכם המלאה לקרוא את ההסכם לאט ועד הסוף. וכשהוא מבטיח שההסכם יישלח אליכם "מחר", דאגו שזה יקרה. 

 

 

 

פורסם בקטגוריה חוזים, עם התגים , , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

28 תגובות בנושא תביעות קטנות נגד חברות סלולר

 1. מאת מאיר‏:

  שלום

  היום הלכתי לחברת אורנג' כדי להעביר 4 קווים מקו רגיל לקו ביג-טוק שמבחינת החברה כמובן זה ניתוק לכל דבר. המעבר הזה הולך לעלות לי 8000 שקל!! מילא מחיר המכשירים עצמם שמסתכם בכ5000 שקל אבל 3000 על התחייבויות? על התחייבות לתוכנית, כמה שזה לא צודק, לפחות שמעתי. בחיים שלי אבל לא שמעתי על התחייבות לביטוח. שיא החוצפה זה שהביטוח הוא לדוגמה 50 שקלים לחודש אז גם אם אני לא ממשיך את הביטוח אני אשלם את הסכום הזה. ז"א יכול להיווצר מצב שאני משלם על ביטוח בלי לקבל אותו אפילו.

  יש מה לעשות במקרה כזה?

  תודה

  שבת שלום

 2. מאת ניקיטה‏:

  שלום,
  אני לקוח חברת אורנג', התגלה לי היום שבמשך הרבה זמן, היה רשום על שמי 3 קוים, אשר רק שניים מהם אני יודע עליהם. ישר אמרתי להם לסגור אותו, והם אמרו שזה קו פעיל ובחודשים אחרונים חויבתי עליו בסכומים השואפים ל90 ש"ח. ע"פ מה שהבנתי זה כבר מספר שנים שהקו רשום על שמי. כלומר ייתכן שאלפי שקלים שילמתי לאורנג' על קו שלא השתמשתי בו… הם הבטיחו לשלוח לי פירוט שיחות
  השאלה שאני מתעניין, האם יש דרך כלשהי, להחזר ההוצאות האלה, לפחות חלקית. השארה שלי שמישהו עשה ניוד מספר או משהו וקיבל את המספר שהיה לי פעם ומאז אני משלם על שיחותיו…

 3. מאת אוראל‏:

  שלום
  יש לי בעיה עם חברת פלאפון אני היתקשרתי אלייהם שיש לי בעיה שאין לי קליטה בבית הם אומרים לי עוד חודש נחזיר לך תשובה עובר חודש מתקשר אהה לא ענית רצינו לבוא ליבדוק אני אומר להם יש לי 2 מספרים ושנייהם זמינים וככה 4 פעמים אמרו לי ויש להם מספרי טלפון תקינים שלי ..!הם פשוט מושכים אותי כי אין להם זמן או משו וזה מעצבן אותי מאוד החודש הם חייבו אותי על 110 שח יותר בטעות ..איך אני נילחם עם חברה כזה גדולה..?

 4. לקורא שלום!
  לפני כמה ימים התברר לי שסוכן בסלקום רשם על שמי מכשירים ללא חתימה שלי וללא הסכמתי איך עלי לתבוע אותו ?
  אגב לחבר שלי קרא אותו מקרה עם אותו סוכן למזלי לי יש חוב רק של 650 שח אבל לחבר שלי יש חוב של 5500 שח
  אגב שהלכתי למשטרה בקשו ממני שיביא להם את החוזה אבל בסלקום אמרו שהם לא מוצאים אותו (מוציאים…)איך אני יכול להתקדם בתלונה ?

 5. מאת בוריס כוגן‏:

  שלום רב!

  אני לקוח של חברת פלאפון

  שאלתי היא מה הן דרכי להתמודדות עם הנושא ואילו כלים עומדים לרשותי..
  בתודה.

  טענותיי העיקריות הן אלו:

  חיובים שנעשו על ידי חברת פלאפון תקשורת ולא נזכרים ברמת החוזה ( 3 חודשים שאני מחוייב על סכום של 200 שקלים על קו שאינו קיים ברשותי) ושלושה חודשים שאני מתעמת עם החברה לשווא על מנת לקבל פיצוי, ובנסיון שלא להגיע לדין, ישנם כל המסמכים – החשבוניות והחוזים.

  טענה נוספת: שיטת המכירה שמונהגת על ידי חברת פלאפון ונציגיה הכוללת הונאה ומרמה המתבטאת ע"י אי אזכור פרטים הרלוונטיים בעסקה או במעבר ממבצע כזה או אחר פרטים אלו הפוגעים כמובן בלקוח ולא בחברת פלאפון. (אין חוזים ממשיים כשלעצמם אלה רק תאריכים, השמות המלאים של הנציגים הסכומים והמקום בו התבצעה העסקה.

  טענת משנה: עזות המצח של חברת פלאפון מבחינת זמן המענה וולגריות הטיפול בנושאים הנידנים לעי"ל וההישנות הרבה כל כך של המקרים הנ"ל ועוד הרבה מקרים קטנים נוספים שלא אציין כאן.. בתקופה של שנה בלבד!

  חשוב לציין כי לתלונה שותפים שלושה לקוחות לכולנו יש מסמכים המעידים על המקרים הנזכרים לעי"ל וחלקנו כבר קיבלו החזר על הסכומים שחיובו שלא כדין.
  ישנם מכרים נוספים שבחרו שלא לנקוט בצעדים הללו

  אופי הפגיעה:

  -כלכלי מובהק
  -אובדן אמון חמור בחברות הגדולות ובשוק הסחר הישראלי
  בכך שהמעשים הללו גרמו לרובנו (התובעים) בני המעמד הנמוך להרגיש את גמדותנו אל מול נחת זרועו של התאגיד שלא בוחל בדרכים לגזול את כספנו באופן בלתי חוקי באם על ידי ערומומיות ואם על ידי צורה בוטה וברורה.
  -אובדן זמן רב ושעות עבודה
  -פגיעה נפשית שאף הביאה לידי פגיעה בהרמוניות המשפחה.

 6. מאת דריה‏:

  בוריס שלום,

  נא צור עימי קשר למשרד.
  בברכה,
  דריה

 7. מאת חגית‏:

  צהריים טובים,
  המקרה שלי משקף את החוצפה של חב' הסלולר והרמאות הגדולה.
  לפני כחודשיים, לקחתי מסלקום מכשיר חלופי, המכשיר אבד ואני הודעתי לנציגה, כמובן שאין תיעוד לשיחה, חויבתי כליום ב 10 שקלים על פיגור בהחזרת המכשיר, כמובן ללא ידעתי. הנציגה לא הסבירה לי שכך יהיה.
  בכל אופן, ניגשתי לנק' שירות לאחר ששילמתי על המכשיר כבר כ 400 ש"ח, וכשאני מגעה לנק, מבשרת לי הנציגה שעליי לשלם 600 ש"ח נוספים על המכשיר מכיוון שזהו ערכו, יצא לי שאני משלמת על מכשיר באמת ישן נושן, 1100 ש"ח!!! שאלתי היא האם לא צריכה להיות תקרה של מקסימום, אם שילמתי על המכשיר כבר 400ש"ח האם לא חובה להתחשב בכך??? ולא לנסות להרוויח ברמאיות, המכשיר שווה 600 קחו עוד 200 כי 400 קיבלתם, האבסורד הוא שאם הייתי מתעכבת לדוגמא 3 חודשים היה יוצא לי לשלם בערך 900 ש"ח על המכשיר ו600 בנוסף! צריכה להיות תקרה, חב, בסלולר לא יכולות לחייב כאוות נפשם, המכשיר החלופי לא שווה תשלום אינסופי, הפירצה הזו גורמת לחב' הסלולר להתנהג בשחיתות הכ"כ אופיינית לה.

 8. מאת חגית‏:

  בהמשך לסיפורי,
  אני מעוניינת לפעול במלוא הכח. צרו עמי קשר בבקשה.

 9. מאת לירון‏:

  לפני מס חודשים הגיע אלינו הביתה נציג מחברת פלאפון ששכנע אותנו לעבור לחברת פלאפון מחברת סלקום. מבדיקות שערכנו בחברת סלקום נמצא שאין התחייבויות וניתן לעבור בלי קנסות. עברנו לפלאפון ב 14/2/11 לאחר החוק החדש של ביטול הקנסות. יצאנו בנזק מצד 2 החברות סלקום שקנסו אותנו ב4000 ש"ח ופלאפון שחייבו אותנו על עוד 4 מספרים שאין לי מושג מה הקשר אלי, ז"א שבמקום שיחייבו 6 מנויים הם מחייבים 1ם מנויים וכל חודש יש מרדף אחרי החברה אין אף אחד שיעזור, בנוסף חייבו אותנו על קווים זמנים שנתנו לנו ליום אחד לפני שקבלנו את הפלאפונים החדשים וגם אז חייבו אותנו באלפי שקלים על יום אחד למרות שלא הוצאנו שיחה אחת. ברוך גדול מאוד מה אפשר לעשות?

 10. מאת חיים (בוריס) הרבן‏:

  כשהנציג שרות ישב אצלי בבית והיציע לי שידרוג מכריש פלפון, מאוד רציתי להשיאר אצלי את המכשיר הישן. בגלל שנציג שרות של פלפון אמר לי שאני אצתרך לשלם גם עבור מכשיר הזה (הישן) בתנאי שישאיר אצלי ואמר לי כמה זה יעלה לי, בטרתי על המכשיר הישן, ואחזרתי לו. היום, אחרי שביררתי את המצב של החשבון ומה מתנהל שם, התברר שאני כבר הרבה זמן משלם עבור מכשיר הישן. זה מתריד אותי מאוד ואין לי שקת בגלל זה.
  האם זה חוקי? וכיצד ליפעול?

 11. מאת דריה‏:

  חגית, לירון וחיים,

  נא צרו קשר למייל.

  בברכה,
  דריה

 12. מאת ליאור‏:

  היי דריה
  שמי ליאור
  המקרה שלי שחוייבתי ללא התקשרות עם מפעיל בינלאומי ביותר מאלף ש"ח לחודש בממוצע ןחברת הסלולר העבירה את שיחותיי דרך 013 שבאותו זמן היה היקר ביותר וממה שהסתבר לי ישנו הסכם בין חברת הסלולר לבין המפעיל הבינלאומי שיעבירו את השיחות דרכו (שילמתי יותר מ6 ש"ח לדקת שיחה ללא ידיעתי) במשך שנתיים (לא ממש בדקתי את החשבונות בצורה דקדקנית)
  שאלתי האם חברת הסלולר לא אמורה להעביר את שיחותיי דרך המפעיל הזול יותר או להתייעץ איתי לגביי מפעיל הבינלאומי ולתת לי להחליט דרך מי להתקשר לחו"ל?

 13. מאת אילנית‏:

  נא צרו איתי קשר למייל זה דחוף

 14. מאת דריה‏:

  שלום ליאור,
  נא צור קשר למייל.

  בברכה,
  דריה כנף, עו"ד

 15. מאת ארתור‏:

  שלום דריה.
  לפני זמן מה נכנסתי לאורנג וסגרתי עיסקה.כ-15 דק' לאחר מכן ביטלתי איתם הכל כי קיבלתי מחיר נמוך בהרבה בסלקום.ביקשתי מהם שיבטלו את הוראת הקבע ולא יחייבו אותי,ובכל זאת חוייבתי.כאן החל מרדף טלפוני של 4-5 שיחות.אני מתקשר,הם אומרים שזיכו אך הזיכוי לא מגיע.עד ששלחו את הזיכוי הוא יהיה חצי ממה שחוייבתי וכך החל שוב פעם המרדף.האם יש עילה לתביעה? יש לי את טופס הביטול,חשבונית החיוב,והשיק שהם שלחו.
  תודה

 16. מאת נסים לוי‏:

  לאחר שניגשתי להחליף כרטיס אשראי בשרות לקוחות(עקב התיישנות) שאלה אותי הפקידה אם אני מעדיף לשלם את התשלום האחרון כדי למנוע איחור בתשלום החודשי
  נעניתי בחיוב. ואז גליתי כי חוייבתי בחשבון בסכום חד פעמי. כששאלתי מדוע, אמרה לי הבחורה בטלפון כי זוהי עמלת תשלום בשרות לקוחות. כשסרבתי לקבל זאת חזרה אלי הפקידה ואמרה כי באופן חד פעמי הם מוותרים על זה.
  האם זה חוקי? יש מקום לתביעה?

 17. מאת אילנית‏:

  אני מנסה ליצור קשר איתכם ולא חוזרים אלי

 18. מאת דריה‏:

  אילנית שלום.

  נא נסי למשרד 077-4406257.

  דריה

 19. מאת אור מושיק‏:

  שלום רב

  אני לקוח בחברת פלאפון כבר כ שלוש שנים יש לי כארבע מכשירים ככל שעובר הזמן אני משלם יותר ויותר על הפלאפונים החודש כדוגמא שילמתי 1600ש"ח יותר מחודש שעבר אני אין לי מושג בדברים האלה ו24 שעות ביממה אני עסוק בעבודה ככה שאין לי זמן להתעסק עם זה דיברתי כבר מיליוני פעמיים עם החברה איך אני יכול לדעת אם אני לא משלם להם סתם הרבה כסף…בקיצור יש עוד הרבה אז צרו איתי קשר אני ישמח מאוד לעשות לזה סוף…

 20. מאת דריה‏:

  ארתור שלום,

  צור עימי קשר? למשרד 077-4406257.
  תודה,
  דריה כנף.

 21. מאת דריה‏:

  אור מושיק,
  נשמח ליצור קשר אך אין לנו הטלפון שלך. נא פנה למשרד -077-4406257.

  בברכה.

 22. מאת זאב‏:

  שלום ,
  לפני כחצי שנה קיבלתי הצעה מאורנג' להיכנס למסלול שיוזיל את העלויות החודשיות .
  המבצע הוא דבר 1000 שיחות אוויר חינם לכשרות ו 1000 שיחות אוויר חינם לטלפונים נייחים .
  בעקבות כך הרשנו לעצמנו לשוחח אך להפתעתנו כעבור כמה חודשים החשבון היה מנופך . אורנג' טענו שהיה טעות והם העבריו לחשבות לזיכוי , המשכנו לדבר אבל הם עדיין חייבו , הקלטתי שיחה של נציג שטוען שאין לי מה לדאוג אף כיום הם מקחישים . האם שייך לטבוע על עוגמת הנפש ועל גנבת הדעת שנעשתה על בסיס ההקלטה שלי ואוליי ההקלטות הרבות שיש לאורנ' במערכת ? אשמח אם תחזרו אליי 0506242890

 23. מאת צחי‏:

  שלום אני מנוי באורנג'.
  שעברתי מסלקום לאורנג'
  ניידתי 4 מספרים מתוך 5.
  המספר החמישי נותר בסלקום ולא נוייד עד היום במשך שנה וחצי.
  אורנג' ממשיכים לחייב אותי בדמי שימוש כל חודש
  על מספר שמעולם לא נוייד.
  שוחחתי איתם מספר פעמים והם מסרבים לזכות.
  אשמח להעזר בך.
  בכבוד רב.
  צחי אזר.
  0522524288

 24. מאת דריה‏:

  צחי, נא צור קשר למשרד 077-4406257.
  תודה!

 25. מאת רועי רפאל‏:

  דריה שלום רב,
  לפני כ-13 חודשים הצטרפתי לשירותי האינטרנט של אורנג.
  במסגרת ההצטרפות התחייבתי לא לעזוב את שרותי החברה למשך שנה.
  כעת, לאחר שהודעתי על התנתקות, התבשר לי ע"י נציגת החברה כי עלי להמשיך לשלם על הנתב שקיבלתי במעמד ההצטרפות לאורנג' במשך שנתיים נוספות שכן כעת עם ביטול החשון לא אקבל זיכוי חודשי עבור הנתב.
  כאשר הסברתי כי לא עודכנתי לגבי הצורך בתשלום על הנתב, הוסבר לי שישנו חוזה בו העניין רשום ועליו חתמתי. ביקשתי שישלחו לי את החוזה ואכן אין חתימה שלי על המסמך שכן מעולם לא ראיתי אותו.

  כעת לאחר שיחה נוספת עם מנהלת שירות לקוחות הוסבר לי שנית כי היה רשום בחשבונית תשלום XX מתוך 36, והיה עלי להבין שאני רוכש מכשיר.
  ללא הועיל ניסיתי להסביר שאני מסתמך על מה שסוכם עימי בע"פ – התחייבות לשנה תמורת X שח לחודש, ללא כל הסבר על עלויות נתב והמשך תשלומים. יתרה מזאת, אילו היה צורך לשלם על הנתב לא הייתי רוכש אותו שכן יש בבעלותי מספר נתבים.
  מנהלת שירות הלקוחות המשיכה והסבירה שהיה עלי להסיק שאני רוכש מוצר ושאשלם עליו.
  גם כאן כאשר הסברתי שהמקרה מקביל לרכישת ממיר טלוויזיה, שאין בו שימוש נוסף וניתן להחזירו לספק לאחר השימוש, לא היה פתח לתלונתי.
  כאשר עשיתי מנוי להוט לפני מספר ימים קיבלתי נתב עם החזר מלא, בנוסף טרם הצטרפותי לאורנגהייתי מנוי בבזק וגם שם הוחזר התשלום עבור הנתב. על כן אם לא צויין שעלי לשלם עליו בפרוש ברור כי הנחתי שאני מזוכה עבורו ואין צורך בתשלום נוסף, כעת הנתב יושב בביתי כאבן שאין לה הופכין ואורנג אינם מסכימים להפסיק את התשלומים עבורו או לקבלו חזרה (מדובר בתשלומים נוספים של כ-400 ש"ח).
  בהמשך שיחתי עם מנהלת שירות הלקוחות נאמר לי שהאזינו להקלטה של שיחתי בה הנציג ציין בפני כי להמשיך לשלם על הנתב אך ללא צו משפטי לא ניתן לתת לי להאזין להקלטה. גם כאן ברור לי כי הדברים לא נאמרו ולמרות בקשותי החוזרות לא אושר לי לשמוע את ההקלטה. לא ברור מדוע אם אכן הצדק עימם.
  אשמח לעצתך באשר להמשך צעדים משפטיים.
  תודה

 26. מאת אמנון‏:

  החל מיולי 2010 חברת אורנג לא מזכה אותי על מכשיר האייפון שברשותי ואני מוצא את עצמי מתקשר אליהם כל חודש מחדש ומתחנן שיחזירו לי את כספי ולאחר בדיקה הם מודים בטעות ואז מזכים אותי,ומבטיחים שזה לא יחזור על עצמו ושוב זה קורה,בד בבד היו עוד הרבה חיובים לשווא כגון ביטוח שלא חתמתי ולא ביקשתי או חיוב משלוח עבור מכשיר שנאמר חד משמעית שאני לא משלם על המשלוח הזה,במשך הזמן הזה הספקתי לפנות לתלונות הציבור של אורנג ולאחר בדיקה מקיפה נאמר לי שמעתה הכל יהיה בסדר אבל זה חוזר על עצמו שוב ושוב עד עצם היום הזה,בנוסף כשהחלטתי להתנייד מאורנג עם כל שלושת הקווים שלי ולבסוף שוכנעתי להישאר בשל שידרוג בתנאים,והובטח לי באופן אישי כי מעתה אזוכה על המכשיר בכל חודש וגם לאחר מכן זה לא קרה,חשוב לציין כי ברשותי חבילה שהיא מעבר לסכום המינימלי שעבורו מזכים בגין המכשיר ככה שזה לא ייתכן כי לא מגיע לי זיכוי בנוסף בדקתי את החבילה על כל פרטיה הקטנים ,כל הנציגים אמרו לי זאת וכולם מודים בטעות ולמרות זאת אין אני מזוכה על המכשיר ולאף אחד אין הסבר לדבר אני בטוח בצדקתי ושמח על זה שכל השיחות עם אורנג מוקלטות דבר שיועיל לי מאוד,כיום אני מתכוון לתבוע את אורנג על סך של 10000 שקל על כל מסכת ההתעללות שעברתי ואני עדיין עובר,הפעם אני לא מוותר ונלחם איתם עד הסוף

 27. מאת רחלי דגו‏:

  מה אני אמורה לעשות במצב כזה? בבקשה ענו לי בהקדם
  כי לא נותנים לי תשובות בחברת פלאפון
  תודה מראש.
  רחל דגו

 28. מאת שלומי שנפ‏:

  שלום הייתי לקוח בחברת פלאפון היה לי איתם עסקה של 1100 הודעות 1100 שיחות במשך שנה שלמה לא חרגתי להם לא בהודעות ולא בשיחות ברשותי 4 מנויים ואף אחד לא חרג במשך הץקופה הזאת פתאום חודש אחד הם אומרים לי שאני חייב להם 3800 על המכשירים הם אןמרים שאני חרגתי בהודעות אני וחברה שלי בכמות של 3000 אלף הןדעות דיברתי איתם מיליון פעם עם מההל אפילט נסעתי אליהם הם אומרים לי שלחתה הודעות והרבה אמרתי להם לא הגיוני אני עובד כל היום ובחיים לא חרגתי הם אמרו לי תשלם ועם עשינו טעות תקבל זיכוי אמרתי להם בסדר נשלם חודש אחרי זה שוב קיבלתי חשבון גדול רק עכשיו קצת יותר 4400 והם אמרו לי שגם זה בגלל הודעות ואף אחד לא מדבר איתי אומרים לי תשלם ואחר ניבדוק ומפחידים אותי אומרים לי כדי לך לשלם פלאפון הם חברה גדולה זה בלאגן מה נעשה נשלם? זה כסף שלא מגיע להם אעי צריך תעזרה שלך תודה שלומי תיצרי איתי קשר בבקשה למספר 0503293294