עובדת שהוטרדה מינית, גילתה שהיא בהריון, ופוטרה – תפוצה !

עיתון THE MARKER – מדור דין וחשבון – מעדכן היום כי רשת השיווק חצי חינם, תשלם פיצוי בסך קרוב ל-60 אלף שקל לעובדת שפוטרה מעבודתה לאחר שהודיעה על הריונה.

הסכם פשרה

  1. כך, מעדכן העיתון, נקבע לאחרונה בהסכם פשרה בין בכיר בחצי חינם ונציגה המשפטי של הרשת עו"ד משה פולק, לבין העובדת.
  2. הסכם הפשרה קיבל תוקף של פסק דין בפני סגנית נשיא בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב, השופטת אפרת לקסר.

טענות העובדת

  1. בתביעה שהוגשה לפני חצי שנה, טענה העובדת, מוכרת במחלקת הבשר בחברה, באמצעות עוה"ד רם אפרתי ופלורי ניסן, כי סבלה מהטרדות מיניות מצד אחד ממנהלי המחלקה שבה הועסקה.
  2. לדבריה, במאי האחרון, הודיעה העובדת למנהלה כי היא בהריון. לטענתה, באחד הימים הורה לה המנהל שלא להיכנס למחלקה עם טלפון נייד. היא התנגדה להוראה ובעקבות זאת המנהל הודיע לה על פיטוריה מעבודתה.
  3. לטענת העובדת, צירוף כל המקרים הללו – ההטרדה המינית לכאורה, העובדה שהודיעה על הריונה וההערה שספגה שלא בצדק בעניין שימוש בטלפון הנייד במהלך העבודה – גרמו לפיטוריה שלא כדין.

טענות הרשת

  1. זכי שלום, הבעלים המשותף של חצי חינם, הסביר אז את הפיטורים בכך שהעובדת נדרשה, כמו יתר העובדים, שלא לשהות במחלקה עם טלפון נייד, מכיוון ששימוש במכשיר זה גורם להפרעה במהלך העבודה התקין, "שבה נדרש ריכוז רב".
  2. לדבריו, העובדת סירבה לדרישה ולכן פוטרה.
  3. בנוסף טען שלום כי תלונותיה על הטרדה מינית מצד הממונה עליה נבדקו על ידי המשטרה ולא נמצא להן ביסוס.

בסופו של דבר

העיתון מעדכן כי בעקבות המלצת בית המשפט – הצדדים הגיעו לפשרה.

ואני אומרת?

אם מטרידים אותך מינית, מתנכלים לך או משנים את תנאי עבודתך כי את בהריון – זה אסור !! בואי להתייעצות ולמדי על זכויותיך, כי בסוף הצדק חייב לנצח 🙂 

פורסם בקטגוריה חוזים, עבודה, עם התגים , , . אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

סגור לתגובות.